WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wymiana sportowo-językowa Euroschoolsport

Wymiana sportowo-językowa Euroschoolsport

W dniach 12-18 kwietnia kolejna szesnastka sportowców, jak co roku w tym miesiącu, ruszyła zagranicę na zmagania sportowe w czasie wymiany Euroschoolsport. Tegoroczna edycja była XXIII, a nasz udział w projekcie już VI! 

W czasie poprzednich edycji odwiedziliśmy Francję, Holandię, Danię oraz Włochy. W tym roku ponownie udaliśmy się do Maubeuge we Francji. Obowiązującymi sportami były: tenis stołowy, koszykówka, badminton, a także bieg na orientację, kajaki, łucznictwo oraz kolarstwo górskie.

Największym tegorocznym sukcesem były wysokie miejsca w  tenisie stołowym. Nasi profesjonalni gracze w ping ponga nie zawiedli zdobywając odpowiednio chłopcy miejsce I,

a dziewczyny II. Cieszymy się z wielkiego sukcesu! Nasi gracze skupiali dużą uwagę obserwatorów podziwiających ich mistrzowskie popisy. W ogólnej klasyfikacji na 8 krajów uczestniczących zajęliśmy 4 miejsce.

Jednak Euroschoolsport to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również poznawanie walorów kulturowych kraju gospodarzy projektu. Nawiązując do tej tradycji w trzecim dniu wymiany zwiedzaliśmy Lille. Był to czas poznawania walorów miasta oraz zakupu pamiątek. Późne popołudnie zarezerwowane było dla rodzin goszczących uczestników Euroschoolsport. Innym elementem kulturoznawczym był wieczorek kulinarny w czasie którego częstowaliśmy pierogami, kabanosami oraz krówkami. Nasz układ taneczny, a w szczególności taniec męskiej częsci dużyny z pomponami, także wzbudził wiele pozytywnych emocji ;) 

Wszyscy sportowcy jak co roku wrócili do Polski pełni wrażeń, dołączając tym samym do blisko 160 osobowej grupy uczniów I LO, którzy brali udział w wymianach młodzieży w ciągu ostatnich sześciu lat. Przyszłe edycje Euroschoolsport odbędą się w Niemczech (Bremen)- 2016 oraz Grecji (Ateny) - 2017. 

 

Zapraszamy do galerii.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.46
2,540,521 unikalnych wizyt