WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

KLEPSYDRA

POŻEGNANIE

 

Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci

 Wisława Szymborska

 

  Nigdy nie ma dobrego momentu, aby pożegnać bliskie i ważne w naszym życiu osoby, ale zawsze jest czas, aby je wspomnieć. Śp. Jerzy Warnieło, którego dziś wspominamy, to wspaniały pedagog i kolega. Swoją wzorową postawą nauczycielską, wyjątkową erudycją rozbudzał u młodzieży zdolności i pasje nie tylko historyczne, zmuszał do myślenia.

  Miał niezwykłą w dzisiejszych czasach umiejętność budowania pedagogicznego autorytetu, pracował z sercem i oddaniem, czym zyskał szacunek i sympatię wielu pokoleń wychowanków.

  Nam pozostaje jedynie wyrazić ogromny żal, że nie zabrzmi już w pokoju nauczycielskim Twój donośny głos, nie usłyszymy trafnej do sytuacji anegdoty czy inteligentnego dowcipu.  Zapewniamy jednak, że wszystko to pozostanie w naszej pamięci! Łączymy się w smutku z Twoimi bliskimi.

 Spoczywaj w pokoju –

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy "czerwonego"

Edukacja międzykulturowa w naszym LO

Edukacja międzykulturowa w naszym LO

 

Nie sposób nie docenić roli edukacji międzykulturowej w dzisiejszych trudnych czasach. Podążając za współczesnymi trendami w edukacji, nasza szkoła szuka niekonwencjonalnych sposobów, aby wykształcić uczniów na obywateli świata i pomóc im w poszerzaniu własnych perspektyw.
Dlatego w miniony wtorek klasa I d wraz z wychowawcą uczestniczyła w II edycji warsztatów międzykulturowych dla szkół organizowanych przez AFS Polska.
Poprowadzone przez młodego, pochodzącego z Rygi wolontariusza AFS spotkanie miało na celu pokazanie różnic kulturowych oraz uświadomienie uczestnikom, że dzięki nim świat jest silniejszy i ciekawszy. Dzięki zajęciom młodzież poznała pojęcia różnorodności kulturowej, otwartości na inne tradycje oraz krytycznego myślenia. Dodatkową zaletą był fakt, iż warsztaty prowadzone były w języku angielskim, co dało uczniom możliwość skonfrontowania swoich językowych umiejętności w rozmowie obcokrajowcem.
Polecamy projekty AFS Polska. Wszelkie informacje znajdziecie pod adresem: poland.afs.org

Nasi stypendyści

Jesteśmy dumni z faktu, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje dla Natalii Wzorek z klasy IIId i Magdaleny Bocian z klasy IIc4. Kolejny powód do dumy to Stypendium Marszałka Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego dla Pawła Duńczyka z klasy IIb4.
Stypendystom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Ekophone

Ekophone

Sprzątamy i pomagamy :)

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2020, nasza szkoła bierze udział w XV edycji ogólnopolskiego konkursu, pod hasłem:
ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Telefony należy wkładać do kartonu wystawionego w wejściu głównym do 6 listopada.
Do dzieła!

GŁOŚNE CZYTANIE W „CZERWONYM”

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Święto zostało ogłoszone w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Warto wiedzieć, że data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczennice klasy IIc4, włączając się w akcję, czytały opowiadania noblistki - Olgi Tokarczuk – „Profesor Andrews w Warszawie” i „Gra na wielu bębenkach”.

Celebrując to święto, pamiętajmy o słowach Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków
Dziś czyli 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Z tej okazji zespół nauczycieli języków obcych ogłaszają #foreign languages challenge :D

Rozejrzyjcie się wokół, poszukajcie w naszym mieście lub okolicach śladów języka angielskiego, francuskiego , niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego a może jeszcze innego. Szukajcie wszędzie na banerach, budynkach, znakach itp. Zróbcie zdjęcia, zbierzcie je w jeden folder i przekażcie swojemu nauczycielowi. Klasa, której uda się zebrać najwięcej punktów wygra jednorazowy bon zwalniający z niezapowiedzianej formy sprawdzenia wiadomości w wybranym dniu.

ZASADY:
- macie czas od dzisiaj do końca przyszłego tygodnia (tj. 2 października);
- każda klasa zbiera wszystkie zdjęcia do jednego foldera, podpisuje go i przekazuje nauczycielowi języka obcego;
- zdjęcia nie mogą się powtarzać w obrębie tej samej klasy;
- każde zdjęcie w języku angielskim liczone jest za 1 punkt, zdjęcia w innych językach za 2 pkt.

Have fun!

Dojazd do szkoły

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników

3 września (czwartek) w godzinach 10.00-12.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do szkolnej auli na kiermasz podręczników. Będzie to okazja do zaopatrzenia się w niezbędne używane książki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Po dłuuuugiej przerwie będziemy Was mogli znowu powitać w murach naszej szkoły. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (we wtorek) o godzinie 9.00 przed budynkiem głównym.

Do zobaczenia Smile

Nabór do szkoły na rok 2020/2021

Newsy

Publikujemy listy osób przyjętych do poszczególnych klas na rok szkolny 2020/2021. 

 

1A "POLIECHNICZNA"      1B "NAUK SPOŁECZNYCH - POLITECHNICZNA"   

 

1C "BIOMEDYCZNA"         1D "JĘZYKOWA"   

 

1E "BIOMEDYCZNA"        

Wygenerowano w sekund: 0.43
2,334,852 unikalnych wizyt