W dniach 19-21 października klasa IIIA wraz z opiekunami p. Natalią Poćwiardowską oraz Joanną Rutkowską uczestniczyła w wycieczce do miasta krasnali, czyli Wrocławia.
Poszukiwanie krasnali zakończone owocnie…
W dniach 19-21 października klasa IIIA wraz z opiekunami p. Natalią Poćwiardowską oraz Joanną Rutkowską uczestniczyła w wycieczce do miasta krasnali, czyli Wrocławia. Od pierwszych kilometrów, które przemierzaliśmy wraz z Polską Koleją Państwową, uczestnicy coraz bliżej poznawali cel naszej podróży. W krzyżówkowych zmaganiach, z którymi przyszło im się zmierzyć, najlepszy czas uzyskali Marta Mitana oraz Wojciech Miloch zdobywając pierwszą, słodką nagrodę. Po zakwaterowaniu na Wyspie Słodowej ruszyliśmy na podbój świata krasnali, których jest we Wrocławiu już blisko 400! Tym razem w kolejnym zadaniu liczyła się ilość odnalezionych figurek w ograniczonym czasie. Już wkrótce okazało się, że ciepły pierogowy poczęstunek wygrali Karol Chmiel oraz Mateusz Wenerski, którzy przywitali się z 56 krasnalami J Poszukiwaniom śmiesznych, baśniowych postaci towarzyszyło poznawanie urzekającej architektury miasta, która swym urokiem zaskoczyła niejednego uczestnika wycieczki. Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć zwiedzania jednego z najnowocześniejszych w Polsce zoo. Liczące już blisko 150 lat, ma powierzchnię 33 ha i daje schronienie 10 500 gatunkom zwierząt. Najbardziej spektakularnym miejscem na jego terenie, jest unikatowy kompleks ekspozycji środowisk wodnych Afryki (Afrykarium). Niedaleko zoo, znajduje się równie ważne dla turystów miejsce- Hala Stulecia, obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, obecnie jedno z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Park Szczytnicki tuż za halą, wraz z piękną pergolą otaczającą Wrocławską Fontannę Multimedialną, jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych Wrocławian.
Będąc w mieście kipiącym kulturą, nie można nie odwiedzić miejsc najbardziej z nią związanych. Teatr Muzyczny Capitol jest zdecydowanie jednym z nich. Mieszczący się w budynku przedwojennego kinoteatru Capitol z 1929 roku, w wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 został czterokrotnie powiększony i zyskał najnowocześniejszą technologię sceny. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl muzyczny „Liżę Twoje Serce.” Ostatniego dnia daliśmy się ponieść historii i sztuce w jednym, podziwiając niezwykłe dzieło „Panorama Racławicka”, namalowane w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Ten ogromny panoramiczny obraz, 12 metrów wysoki i 150 metrów długi, zaskoczył swymi detalami oraz kunsztem malarzy. Warto zobaczyć to arcydzieło, jak i cały Wrocław!