II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”
Dodane przez NP dnia Marca 22 2016 23:13:29

Dnia 22 marca odbyła się w naszej szkole II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. W tym roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z ośmiu szkół Powiatu Świeckiego. W naszych murach gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Świeciu, a także Gimnazjum w Osiu, Laskowicach, Grucznie, Korytowie oraz Lnianie.

 

Zapraszamy do galerii


Treść rozszerzona

Dnia 22 marca odbyła się w naszej szkole II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. W tym roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z ośmiu szkół Powiatu Świeckiego. W naszych murach gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Świeciu, a także Gimnazjum w Osiu, Laskowicach, Grucznie, Korytowie oraz Lnianie. Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa. Test obejmowały zadania gramatyczno-leksykalne, a także czytanie oraz słuchanie ze zrozumieniem. Dodatkowym elementem był quiz kulturoznawczy dotyczący różnych świąt i festiwali, z którymi uczestnicy konkursu mogli zapoznać się na portalu facebook naszej szkoły. W wyniku podsumowania testów w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

- I miejsce - Monika Nowakowska z Gimnazjum nr 3;
- II miejsce - Julia Zacharska z Gimnazjum nr 3;
- III miejsce – Kacper Wróblewski z Gimnazjum nr 3.

Przedstawiciele z Gimnazjum nr 3 w Świeciu, przygotowani przez panie: Izabellę Drewka, Małgorzatę Kowalczewską oraz Emilię Dobek zajęli także I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na drugim miejscu uklasyfikowali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świeciu, przygotowani przez panią Magdalenę Gabriel, a trzecie miejsce trafiło do uczniów z Gimnazjum nr 2 w Świeciu przygotowanych przez panią Agnieszkę Niedziałkowską. Sponsorami fantastycznych nagród było wydawnictwo OXFORD.

Uczestnicy konkursu wzięli także udział w wykładzie prowadzonym przez naszego gościa z International House. Rodowity Irlandczyk opowiedział uczniom o swojej ojczyźnie oraz przyszłości języka irlandzkiego, a także emigrantach z Polski zamieszkujących zieloną wyspę. Z jego ust usłyszeliśmy język nie tylko angielski, ale także irlandzki! Wisienką na torcie był niezwykły taniec irlandzki (tzw. „jig”) przygotowany przez uczennice klasy Ib: Katarzynę Wróblewską, Natalię Wałdoch, Aleksandrę Sworowska oraz Edytę Wróbel pod opieką pani Bożeny Mischker. 
Naprawdę niewiele brakowało, abyśmy poczuli się tego dnia jak w Irlandii! Sponsorami wykładu była Rada Rodziców, której z tego miejsca serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii.