Wymiana Euroschoolsport- 7 edycja
Dodane przez NP dnia Maja 24 2016 22:42:34

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzieli udział w sportowo- językowej wymianie młodzieży Euroschoolsport. W tym roku miała ona miejsce w niemieckim mieście Bremen, gdzie zakwaterowani u rodzin niemieckich spędziliśmy 7 dni. W projekcie uczestniczyło w tym roku łącznie 128 nastolatków z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Danii, Chorwacji, Grecji oraz Polski!

Galeria


Treść rozszerzona

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzieli udział w sportowo- językowej wymianie młodzieży Euroschoolsport. W tym roku miała ona miejsce w niemieckim mieście Bremen, gdzie zakwaterowani u rodzin niemieckich spędziliśmy 7 dni. W projekcie uczestniczyło w tym roku łącznie 128 nastolatków z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Danii, Chorwacji, Grecji oraz Polski! Tegoroczni organizatorzy wybrali do rywalizacji sportowej lekką atletykę (w tym sztafeta 4 x 400, bieg na 100, 1000 i 3000 metrów), pchnięcie kulą, skok w dal oraz wzwyż, a także sporty zespołowe: siatkówka i piłka nożna. Naszą szkołę, a tym samym kraj reprezentowali: Natalia Piór, Natalia Kwiatkowska, Agnieszka Mielcarek, Maja Szymańska, Katarzyna Somerska, Agata Czapiewska, Loreen Strehlau, Natalia Wydrzyńska, Wojciech Ratkowski, Wojciech Miloch, Oscar Kwirant, Jonatan Konieczka, Aleksander Malinowski, Maciej Góra, Przemysław Przesmycki oraz Jakub Bagiński. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i dała wielkie emocje uczestnikom, organizatorom i widzom. 
Młodzi sportowcy z „czerwonego” przygotowani przez panią Renatę Lisowską odnieśli wiele sukcesów:
I miejsce w sztafecie mężczyzn w składzie: Wojciech Miloch, Jonatan Konieczka, Przemysław Przesmycki oraz Jakub Bagiński.III miejsce w sztafecie dziewcząt w składzie: Agata Czapiewska, Loreen Strehlau, Natalia Wydrzyńska oraz Agnieszka Mielcarek. II miejsce dla Wojciecha Ratkowskiego i III miejsce dla Macieja Góry w pchnięciu kulą, III miejsce w skoku wzwyż dla Wojciecha Milocha i IV miejsce dla Aleksandra Bagińskiego, III miejsce w biegu na 3000 metrów - Maja Szymańska,I miejsce w skoku w dal - Agnieszka Mielcarek, I miejsce w pchnięciu kulą Natalia Piór oraz IV miejsce Natalia Kwiatkowska, I miejsce Przemysław Przesmycki oraz II miejsce Jakub Bagiński w skoku w dal. 
II miejsce w piłce siatkowej chłopcówI miejsce w piłce siatkowej dziewczynI miejsce w piłce nożnej chłopców
Po podsumowaniu klasyfikacji polska drużyna zajęła II miejsce w całościowej klasyfikacji!Szczególnie emocjonujący był finał w piłkę nożną drużyny chłopców, który zakończył się rzutami karnymi. 
Po zakończeniu rywalizacji sportowej udaliśmy się na wycieczkę do drugiego pod względem wielkości miasta- Hamburga. Miasto zachwyciło nas swoim ogromnym, jednym z największych w Europie portów morskich. Mogliśmy go zwiedzić w czasie rejsu po rzece Łaba (Elbe) wpływającej do Morza Północnego.  Wieczorem po gali podsumowującej projekt odbyła się dyskoteka. 
Udział grupy w wymianie zorganizowały pani Renata Lisowska oraz Natalia Poćwiardowska. Już za rok kolejne zmagania, tym razem w sercu Grecji- Atenach ;D

Galaria