Wyjazd do Gdyni
Dodane przez mderegowski dnia Czerwca 04 2017 22:58:45

W maju uczniowie klas 1 b, c i d udali się do Gdyni. Najpierw odwiedziliśmy Akwarium, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych.

„Fauna i flora Bałtyku” był tematem skierowanym dla osób nie wiążących swojej edukacyjnej przyszłości z biologią i chemią. Obejmował prezentację multimedialną oraz zajęcia w laboratorium z użyciem binokularów i lup. Podczas prezentacji prowadząca dokonała fizyczno–chemicznej charakterystyki Morza Bałtyckiego oraz jego fauny i flory. Wprowadzone zostały podstawowe pojęcia ekologiczne. Podczas samodzielnej pracy należało rozpoznać gatunki bałtyckich krewetek i ryb igliczniowatych oraz wypełnić karty pracy.

Galeria


Treść rozszerzona

Uczniowie, którzy od przyszłego roku rozszerzać będą biologię i chemię, uczestniczyli w warsztacie „Chemia wody”. Zajęcia składały się z 2 części. Pierwszą była prezentacja multimedialna omawiająca podstawowe parametry możliwe do oznaczania w wodach środowiskowych: amoniak, azotany (III), azotany (V), fosforany (V), zasolenie, twardość ogólna. Drugą – zajęcia laboratoryjne, podczas których oznaczaliśmy po 6 parametrów w 2 rodzajach próbek: bałtyckiej i z akwarium słodkowodnego. Podczas zajęć wprowadzone zostały pojęcia: eutrofizacja, twardość ogólna, woda osmotyczna, nitryfikacja, salinometr, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć biologii i chemii.

Po przerwie na posiłek udaliśmy się do Teatru Muzycznego na spektakl „Notre Dame de Paris”. Nie padło w nim ani jedno słowo mówione. Wszystkie słowa ułożono w 52 piosenki. Muzyka jest fantastyczna, zaś libretto bardzo aktualne wobec kwestii imigrantów i azylantów w Europie. W średniowiecznym Paryżu, który oglądamy na scenie, wszyscy obcy nie mieli prawa w nocy przebywać w mieście i musieli wynosić się poza jego mury. Byli więc bezdomnymi wygnańcami. W libretcie nie brakuje też miłości i romansu. W pięknej Cygance Esmeraldzie kocha się trzech mężczyzn: garbus Quasimodo, bezduszny Frollo i rycerski Phoebus. Musical jest efektownym, dopracowanym w każdym szczególe widowiskiem z perfekcyjną choreografią (z elementami akrobatyki), ruchomą scenografią i żywym ogniem.

Po tak wspaniałych wrażeniach nabraliśmy ochoty na planowaną na wrzesień premierę musicalu „Wiedźmin”.