Biwak w Łebie
Dodane przez MG dnia Czerwca 11 2019 21:56:48

W dniach od 27 do 30 maja klasy: 1b, 1d i 1a były na biwaku w Łebie wraz z wychowawcami p. Renatą Lisowską, p. Bożeną Stypulską , p. Grzegorzem Szypulskim oraz z p. Joanną Jarantowicz-Pawłowską. 

 

Zapraszamy do fotorelacji


Treść rozszerzona

Po zakwaterowaniu, pierwszego dnia korzystając z pięknej pogody podzieliliśmy się na dwie grupy, gdzie jedni wybrali się na długi spacer wzdłuż morza, a drudzy grali w koszykówkę na pobliskim orliku. 
Na drugi dzień wybraliśmy się na długą wycieczkę na ruchome wydmy. Z ośrodka wyruszyliśmy meleksami na plażę zachodnią, gdzie następnie wyruszyliśmy pieszo plażą
w kierunku wydm. Po dwóch godzinach dotarliśmy do celu, gdzie ukazały się dla nas rozległe Wydmy Ruchome będące największą atrakcją w Łebie. Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną. To największy w Europie pas ruchomych wydm, położony między jeziorem Łebsko, a morzem. Po zdobyciu największej Łąckiej Góry ( ponad 40 metrów) ruszyliśmy w drogę powrotną, podziwiając piękną roślinność parku. Przemaszerowaliśmy w sumie ok.15 km. Wieczorkiem wspólnie z inną grupą, która przebywała z nami w ośrodku zorganizowaliśmy integracyjną dyskotekę.
Trzeciego dnia tj. w środę rano ruszyliśmy na plażę z piłkami, leżakami, kocami i parawanami, aby skorzystać z dobrej pogody. To był dobry moment aby zintegrować klasy z okazji Dnia Dziecka. Zadaniem grup było zbudowanie zamku z piasku. Młodzi budowniczy zaskoczyli jury koncepcją i sprzętem do budowy zamku, kupując łopatki i wiaderka w różowym kolorze  Po obiedzie ruszyliśmy turystyczną kolejką do Sea Park Fokarium – Sarbsk. Jest to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów. Znajduje się tam mnóstwo atrakcji, jak np.: park miniatur polskich latarni morskich, oceanarium prehistoryczne 3D, muzeum rękodzieła marynistycznego, makiety zwierząt morskich, pokazy z fokami i uchatkami na żywo oraz wiele innych atrakcji. 
Wieczorkiem czekało na nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę. Na tym nie był koniec bo jeszcze ruszyliśmy na dyskotekę.
Rano ostatniego dnia część młodzieży bawiła się w parku linowym, a pozostali korzystali z pięknej pogody na plaży grając w piłkę lub opalając się. Po obiedzie, niestety przyszedł czas na powrót do domu. Pozdrawiam. Renata Lisowska