WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

Projekt Unijny Stawiamy na przyszłość

·

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie


ZNALAZŁEŚ SIĘ NA ARCHIWALNEJ stronie internetowej

I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.


Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001
..........
Inspektor Ochrony Danych: Krzysztof Adrych; Adres mailowy: daneosobowe@csw.pl; Telefon:52 56 83 108

PROJEKT UNIJNY "Niebo nad Astrobazami"

Newsy

Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10 Innowacyjna Edukacja, Działania 10.2 Kształcenie Ogólne i Zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu 

Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy z Języka Angielskiego

Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy z Języka Angielskiego

11 marca 2023 w IV LO w Bydgoszczy odbył się etap regionalny Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego z Języka Angielskiego, w którym naszą szkołę reprezentowały: Vanessa Laskowski oraz Viktoria Wąsik. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest: Relations between nations are too important to be left to governments alone. Po zmaganiach z blisko 30 osobową grupą uczestników, do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się uczennica 3e Vanessa Laskowski! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie, który odbędzie się na Politechnice Bydgoskiej.

Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

W czwartek, 9 marca, licealiści z klasy Ia, Ib i Id wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym w Gdańsku, gdzie młodzież miała okazję podziwiać tryptyk Hansa Memlinga pt. Sąd Ostateczny. W trakcie lekcji muzealnej, prowadzonej przez historyka sztuki, uczniowie zapoznali się z historią tego wybitnego dzieła malarstwa średniowiecznego. Rozwiązywali również test dotyczący m.in. jego bogatej symboliki oraz charakterystycznych motywów w nim zawartych.

IX Kujawski Konkurs Języka Angielskiego

IX Kujawski Konkurs Języka Angielskiego

 

ENGLISH, ENGLISH!
Wygląda na to, że lubicie konkursy języka angielskiego. W sumie, to nic dziwnego ponieważ jak powiada angielskie przysłowie: Practice makes perfect.
W dniu 10 marca odbył się szkolny etap IX Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Test konkursowy był na poziomie matury na poziomie rozszerzonym, pojawiły się zadania ze słowotwórstwa, parafrazy oraz nowy rodzaj zadań maturalnych w postaci setów leksykalnych.
Mamy nadzieję, że uda Wam się zakwalifikować do kolejnego etapu.

 

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca z okazji Święta Kobiet uczniowie klasy 1e przygotowali quiz dla Panów sprawdzający ichwiedzę o kobietach. Panie w tym dniu ubrane były w kolory biało-różowe a panowie założyli krawatylub muszki. Można było w tym dniu zrobić zdjęcie w pięknie przygotowanej fotobudce z różnymiśmiesznymi akcesoriami. Uczniowie klasy 1e przygotowali również słodki poczęstunek dla każdegoucznia. Panom gratulujemy odwagi za udział w quizie oraz za super wiedzę o kobietach.Pozdrawiamy klasa 1e z wychowawcą Renatą Lisowską

Powiatowy Konkurs J. Angielskiego Target oraz wizyta Amerykanki z Florydy

Powiatowy Konkurs J. Angielskiego Target oraz wizyta Amerykanki z Florydy

Dnia 3 marca odbył się drugi etap VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Target”, skierowanego do szkół podstawowych. Konkurs ten objęty został honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz wydziału językoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, a zorganizowany we współpracy z Studium Języków Obcych na Politechnice Bydgoskiej. Po etapie szkolnym, w czasie którego wyłoniono trzyosobowe zespoły, do naszej szkoły przybyło 8 drużyn reprezentujących następujące szkoły:
- Szkoła Podstawowa nr 1
- Szkoła Podstawowa nr 5
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 8
- Szkoła Podstawowa nr 7
- Szkoła Podstawowa w Krąplewicach
- Szkoła Podstawowa w Laskowicach
- Szkoła Podstawowa w Jeżewie

OSTATNIE POŻEGNANIE

OSTATNIE POŻEGNANIE

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu z żalem przyjęła wiadomość o śmierci wieloletniego dyrektora

i nauczyciela naszej szkoły Pana Tomasza Lewandowskiego. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek (2.03. 2023r.) o godz. 13.45 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego pedagoga.

Konkurs Walentynkowy

Konkurs Walentynkowy

Uczniowie naszego liceum oraz innych szkół powiatu mogli się zmierzyć w miniony czwartek w eliminacjach VI Powiatowego Konkursu ,,Walentynkowy Wiesz o Miłości". To konkurs, który wpisał się w tradycje I LO. Jury doceniło recytację następujących uczestników w kategorii szkół podstawowych : I miejsce-Anna Zbrzewska (Jeżewo), II miejsce- Oliwier Grzybowski (Laskowice), III miejsce-Kacper Modrak(Laskowice), wyróżnienie-Alicja Lach( Laskowice). W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrody przyznano: I miejsce-Magdalenie Bocian (I LO), II miejsce- Julii Rządkowskiej (I LO), III miejsce-Mateuszowi Grabarkowi (ZSP), wyróżnienia-Szymonowi Peplińskiemu (I LO) i Martynie Durawa (I LO).Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu, uczestnikom za udział, nauczycielom za przygotowanie uczniów, jury za poświęcony czas i nagrody książkowe. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców I LO za sponsorowanie nagród i poczęstunku dla uczniów oraz p.Iwonie Kałędkowskiej-Szajerce za piękne rękodzieło na upominki.

Kolejna udana zbiórka Wolontariatu naszej szkoły!

Kolejna udana zbiórka Wolontariatu naszej szkoły!

Przed Świętami Bożego Narodzenia w I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Sulnówku. Po raz kolejny nasza społeczność wykazała się ogromną szczodrością, kierowaną do czworonożnych podopiecznych schroniska. Zebraliśmy na ten cel aż 2456,5 zł.
W ramach współpracy ze schroniskiem w styczniu br. odbyły się dwa spotkania uczniów naszej szkoły z Panią Roksaną Rybus – kierownikiem wolontariatu placówki. Wolontariuszka w towarzystwie swojego adoptowanego pupila wygłosiła prelekcję na temat zachowań, traktowania i adopcji zwierząt.
Opiekunowie wolontariatu działającego przy naszej szkole wraz z Panią Rybus ustalili na jakie cele zostaną przeznaczone zebrane środki. Zakupiliśmy dużą ilość pełnowartościowej karmy dla psów i kotów, żwirek dla kotów i przysmaki dla psów.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom – opiekunowie Wolontariatu I LO w Świeciu

„Łódź – miasto czterech kultur, przemysłu włókienniczego i filmu

„Łódź – miasto czterech kultur, przemysłu włókienniczego i filmu

 

W dniach 16-17 lutego br. odbyła się wycieczka do Łodzi. Podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem. Po dotarciu na miejsce każdy z uczestników skosztował słodkiego pączka, ponieważ był to tłusty czwartek. Następnie udaliśmy się do ZOO i nowo otwartego Orientarium , w którym znajduje się nowoczesny pawilon fauny i flory Azji Południowo-Wschodniej. Po obiadokolacji skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej by udać się do Manufaktury, miejsca uwielbianego przez Łodzian, a dawniej wielka przemysłowa fabryka - „imperium bawełniane” przedsiębiorcy Izraela Poznańskiego. Na trasie naszego przejazdu spotkaliśmy panią Katarzynę Łaska, piosenkarkę i aktorkę dubbingową, która użyczyła swojego głosu Elsie z „Krainy lodu” wykonując piosenkę pt. ”Mam tę moc”. Po krótkiej i sympatycznej rozmowie okazało się, że ponownie zobaczymy panią Katarzynę w piątkowym musicalu. Nasza radość była ogromna, ponieważ aktorka obiecała, że będzie na nas czekała na widowni po spektaklu. Słowa dotrzymała. Dzień zakończyliśmy spacerem ulicą Piotrkowską, która jest wizytówką miasta.
🙂

 

English High Flier rozstrzygnięty

English High Flier rozstrzygnięty

W piątek 17 lutego br. odbyło się ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier, przeprowadzonego w dniu 8 grudnia 2022r.
W konkursie tym wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły, z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.
Aż 9 uczniów uzyskało bardzo dobry wynik a 8 wynik dobry. 1 miejsce w województwie zajęła Hanna Murawska z klasy 1d, 2 miejsce - Jakub Telecki z klasy 1a oraz Kornelia Galanty z klasy 3a, 3 miejsce - Jagoda Archacka oraz Julia Laska, obie z klasy 1d, natomiast Szymon Pepliński z klasy 2b uzyskał najlepszy wynik w klasach drugich oraz zajął 4 miejsce w województwie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Serdecznie gratulujemy sukcesów i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Wygenerowano w sekund: 0.01
4,592,547 unikalnych wizyt