WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

PROJEKT UNIJNY "Niebo nad Astrobazami"

Newsy

Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10 Innowacyjna Edukacja, Działania 10.2 Kształcenie Ogólne i Zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Partnerem wiodącym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Projekt realizowany jest w partnerstwie wraz z 13 partnerami będącymi organami prowadzącymi dla szkól województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem głównym projektu jest zbudowanie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym ...

 

zasady projektu     strona projektu       regulamin rekrutacji      kwestionariusz

 

Zajęcia dla uczniów prowadzone w ramach projektu:

1. Zajęcia z astrofotografii

2. Zajęcia z programowania TIK oraz matematyczne metody w informatyce i astronomii

3. Koła astronomiczno – geograficzne

 

Rekrutacja nowych uczniów trwa.

Powyżej link do regulaminu rekrutacji uczniów na w/w zajęcia.

 

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu 2020 roku.

 

Wszelkie informacje dotyczące udziału w projekcie prosimy kierować do lokalnych koordynatorów Astrobazy w Świeciu:

pani Bożeny Stypulskiej oraz

pana Grzegorza Stypulskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Stypendia pomostowe

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2021, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł.„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok studiów i dalsze lata edukacji akademickiej. O stypendia na I rok mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 1960 zł brutto), którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych.

Poza tym młodzi ludzie ubiegający się o stypendium powinni spełniać jeden z czterech warunków:
•pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR,

lub
•być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej,

lub
•pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,

lub
•posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 7000 zł i jest wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich. Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających kompetencje ułatwiające wejście na rynek pracy i budowanie późniejszej kariery zawodowej.

Szczegółowe informacje w serwisie: www.stypendia-pomostowe.pl

Konsultacje psychologiczne

Ostatni rok przyniósł wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Duża liczba zmian, stres tym spowodowany, narastające niepokoje i skutki izolacji rodzą pytanie jak dzieci mają poradzić sobie z ciągłymi modyfikacjami przestzreni społecznej? Zgodnie z wynikami badań u dzieci występuje wzrost poczucia utraty kontroli nad otoczeniem.

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji Fundacja Aktywizacja bez Granic zaprasza na bezpłatne konsultacji w ramach programu prpfilaktyki zdrowia dzieci i młodziezy "Zapobiegaj i Pomagaj". Program jest całkowicie bezpłatny i realizowany w ramach zadania zleconego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić bezpłatne spotkanie konsultacyjne należy zadzwonić pod numer tel. 786 310 230 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Rejestracja nie wymaga skierowania.

"Radiobook"

„Przedwiośnie”, „Zemsta”, „Krzyżacy” - te i wiele innych dzieł literackich dostępnych jest już bezpłatnie w formie audiobooka Dzięki inicjatywnie Agencja Muzyczna Polskiego Radia publikacje m.in. Conrada, Prousta, Sienkiewicza czy Witkacego można odsłuchać na kanale "Radiobook".
Celem projektu jest popularyzowanie dzieł literackich oraz tekstów należących do kanonu literatury polskiej i światowej.
W każdy poniedziałek na kanale zamieszczane są kolejne tytuły czytane przez wybitnych aktorów. Zachęcamy do słuchania!
Więcej informacji na naszej stronie http://bityl.pl/zaYWY

Dni Otwarte UG

Dzień dobry,
zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów Państwa Szkoły na Dni Otwarte Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na stronie www.dniotwarte.gumed.edu.pl w dniach 12-18 kwietnia pojawią się materiały filmowe, które pozwolą na poznanie oferty GUMed i pomogą wybrać wymarzony kierunek. Wezmą w nich udział studenci, absolwenci i pracownicy Uczelni, którzy opowiedzą o rekrutacji, studiowaniu i perspektywach, jakie mają absolwenci poszczególnych kierunków. Zapewniamy masę inspiracji i przydatnych informacji. Zapraszamy na GUMed i na
https://www.facebook.com/events/279849556935910
!

OGŁOSZENIE

Newsy

OGŁOSZENIE

Z uwagi na stan epidemii w Polsce

II Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VIII szkół podstawowych powiatu świeckiego pod honorowym patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty, który miał odbyć się dnia 09.04.2021 r., zostaje odwołany.

Noc Biologów 2021

Noc Biologów 2021

W tym roku w wyjątkowej formie, ale i tak warto. Zachęcamy do udziau w "Nocy Biologów" org. przez Uniwersytet Warszawski. 

Wszelkie informacje:

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych

Z radością informuję, że zwycięzcami etapu szkolnego "Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych" zostali:
I miejsce -Filip Gackowski
II miejsce - Klaudia Król
III miejsce - Julia Kozłowska
Zwycięzcom serdecznie gratuluję,
Ewa Szczepanowska

KLEPSYDRA

POŻEGNANIE

 

Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci

 Wisława Szymborska

 

  Nigdy nie ma dobrego momentu, aby pożegnać bliskie i ważne w naszym życiu osoby, ale zawsze jest czas, aby je wspomnieć. Śp. Jerzy Warnieło, którego dziś wspominamy, to wspaniały pedagog i kolega. Swoją wzorową postawą nauczycielską, wyjątkową erudycją rozbudzał u młodzieży zdolności i pasje nie tylko historyczne, zmuszał do myślenia.

  Miał niezwykłą w dzisiejszych czasach umiejętność budowania pedagogicznego autorytetu, pracował z sercem i oddaniem, czym zyskał szacunek i sympatię wielu pokoleń wychowanków.

  Nam pozostaje jedynie wyrazić ogromny żal, że nie zabrzmi już w pokoju nauczycielskim Twój donośny głos, nie usłyszymy trafnej do sytuacji anegdoty czy inteligentnego dowcipu.  Zapewniamy jednak, że wszystko to pozostanie w naszej pamięci! Łączymy się w smutku z Twoimi bliskimi.

 Spoczywaj w pokoju –

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy "czerwonego"

Edukacja międzykulturowa w naszym LO

Edukacja międzykulturowa w naszym LO

 

Nie sposób nie docenić roli edukacji międzykulturowej w dzisiejszych trudnych czasach. Podążając za współczesnymi trendami w edukacji, nasza szkoła szuka niekonwencjonalnych sposobów, aby wykształcić uczniów na obywateli świata i pomóc im w poszerzaniu własnych perspektyw.
Dlatego w miniony wtorek klasa I d wraz z wychowawcą uczestniczyła w II edycji warsztatów międzykulturowych dla szkół organizowanych przez AFS Polska.
Poprowadzone przez młodego, pochodzącego z Rygi wolontariusza AFS spotkanie miało na celu pokazanie różnic kulturowych oraz uświadomienie uczestnikom, że dzięki nim świat jest silniejszy i ciekawszy. Dzięki zajęciom młodzież poznała pojęcia różnorodności kulturowej, otwartości na inne tradycje oraz krytycznego myślenia. Dodatkową zaletą był fakt, iż warsztaty prowadzone były w języku angielskim, co dało uczniom możliwość skonfrontowania swoich językowych umiejętności w rozmowie obcokrajowcem.
Polecamy projekty AFS Polska. Wszelkie informacje znajdziecie pod adresem: poland.afs.org
Wygenerowano w sekund: 0.43
2,214,683 unikalnych wizyt