WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

PROJEKT UNIJNY "Niebo nad Astrobazami"

Newsy

Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10 Innowacyjna Edukacja, Działania 10.2 Kształcenie Ogólne i Zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu 

SPŁYW INTEGRACYJNY I C

SPŁYW INTEGRACYJNY I C

10 września uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą Radosławem Pyrką i opiekunem Przemysławem Padrakiem uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Wdą. Odbył się on w przepięknej scenerii, a typowo letnia temperatura skłaniała do skorzystania z kąpieli, co wykorzystali uczniowie, wywracając swój kajak. Oczywiście nad wszystkimi czuwali ratownicy. Spływ zakończył się w Tleniu wspólnym ogniskiem. Imprezę o charakterze integracyjno – krajoznawczym wszyscy uznali za udaną i już planują następną.

POWIATOWA LICEALIADA

POWIATOWA LICEALIADA

W dniu dzisiejszym tj. 20 września 2021r na Stadionie Wdy w Świeciu odbyła się Powiatowa Licealiada - Festiwal Sztafet dla szkół ponadpodstawowych . W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w biegu sztafetowym na dystansie 4x100 m i 4x400 m.  Dziewczęta i chłopcy   wygrali  klasyfikację drużynowo i zakwalifikowali się na etap wojewódzki, który odbędzie się w Bydgoszczy.  Gratulujemy i życzymy powodzenia

DLA BIOLOGÓW I NIE TYLKO

W imieniu Dziekana Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, prof. Zbigniewa Paszendy, zapraszam młodzież szkolną wszystkich klas oraz grono pedagogiczne do wysłuchania wykładu prof. Ewarysta Tkacza na temat: „Bionika, czyli rzecz o procesach biologicznych w nauce w ujęciu technicznym” w ramach cyklu „INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WOKÓŁ NAS” . 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Drodzy rodzice

 

Serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami, które odbędą sie w najbliższy czwartek, tj. 16.09.2021 o godz. 16.00

 

Zapraszamy równocześnie do udziału w zbiórce słoików, które potrzebne są do przechowywania żywności dla potrzebujących, w lodówce znajdującej się przy Centrum Pomocy Rodzinie na ul. Hallera. Czyste, gotowe do wykorzystania słoiki prosimy wkładać do kartonów, które będą umieszczone w holu szkoły przy wejściu.  Zapraszamy do zaangażowania w tę prostą, ale potrzebną inicjatywę!

WOLONTARIUSZE Z CZERWONEGO

WOLONTARIUSZE Z CZERWONEGO

Chciałbyś pomagać innym?

Grasz lub śpiewasz i możesz podzielić się tym talentem?

 Z wielką empatią podchodzisz do zwierząt i ich los nie jest Ci obojętny?

A może potrafisz montować filmiki, chcesz poćwiczyć swoje umiejętności dziennikarskie albo poznać codziennie obowiązki specjalisty pracy socjalnej?

Czujesz radość i spełnienie gdy pomagasz innym? 

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „ tak” to jesteś idealnym kandydatem na wolontariusza z „czerwonego”. Dołącz do nas już dziś!

 

NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE

Tradycją naszej szkoły jest udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku uczniowie I LO interpretowali głosowo fragmenty ,,Moralności Pani Dulskiej" Zapolskiej. Spotkanie z lekturą odbyło się w minioną sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu. W akcji wzięli udział uczniowie klas 2b oraz 3b4 wraz z opiekunami. Fragmenty lektury odczytano także w szkole. Zachęcamy wszystkich do poznania losów Dulskiej i jej rodziny.

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

 

Dnia 1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Pani dyrektor Ewa Szczepanowska przedstawiła nowych nauczycieli, a są nimi w tym roku:
- Urszula Świderska (język niemiecki)
- Aurelia Grabarek (fizyka, astronomia)
- Radosław Pyrka (historia, wos, edb)
- Marcin Dudkowski (informatyka)
Zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie czterech klasy pierwszych dokonali uroczystego ślubowania, zatem są już oficjalnie częścią społeczności szkolnej! Witamy i życzymy powodzenia! Mamy nadzieję, iż szybko odnajdziecie się w murach "czerwonego".

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Newsy

UWAGA!

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 3 września o godzinie 10:00 w auli szkoły. Wszystkich zainteresowanych sprzedażą i zakupem używanych podręczników serdecznie zapraszamy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Newsy

KOCHANI, ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022, ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 9:00 NA DZIEDZIŃCU SZKOLNYM (bez względu na pogodę).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

KURS NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

KURS NA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ahoj Żeglarze i Sympatycy Żeglarstwa,


 

Od 16.sierpnia startujemy z kursem na żeglarza jachtowego w formie półkolonii.
2 x 5 dni (od poniedziałku do piątku) z wyżywieniem, teorią i praktyką nad naszym Decznem.
Na 27.08.2021 jest planowany Egzamin państwowy na Patent żeglarza jachtowego.
Mam do Was prośbę: Przekażcie informację rodzinom i znajomym.
Ilość miejsc ze względu na liczbę naszych jachtów mocno ograniczona.
Wymóg - ukończone 14 lat.
Szczegóły i rejestracja na stronie ycm-columbus.pl (http://www.ycm-columbus.pl/index.php/2021/06/17/wakacje-2021-na-przystani-zeglarskiej-ycm-columbus/) w sekcji Mini-Obóz Żeglarski. Można też udostępniać nasze posty na fb.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Maciej Koszur
Komandor YCM Columbus
PS.
Nasz Mini-Obóz to jedyna zorganizowana forma wypoczynku dla młodzieży i studentów w naszym mieście !

 

Wygenerowano w sekund: 0.43
2,423,951 unikalnych wizyt