WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Olimpiada wiedzy o ZUS

Newsy

Dnia 27 listopada w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych, realizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych   z siedzibą w Warszawie.

Spotkanie z wolontariuszką

Spotkanie z wolontariuszką

Uczniowie z Czerwonego pomagają ludziom i zwierzętom
W tym roku już po raz trzeci uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu ogłosili zbiórkę funduszy przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb schroniska dla bezdomnych zwierząt 
w Sulnówku.

Powiatowe zawody w Tenisie stołowym

Powiatowe zawody w Tenisie stołowym

Dnia 27 listopada nasza szkoła była organizatorem Powiatowej Licealiady w Tenisie Stołowym.

100-lecie Odzyskania Niepodległości

100-lecie Odzyskania Niepodległości

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA W CZERWONYM
09 listopada o 11.11 rozpoczęto w I Liceum Ogólnokształcącym upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O tej właśnie godzinie wszyscy, zarówno grono pedagogiczne jak i społeczność uczniowska, odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

W dniu 11 listopada delegacja szkoły wzięła udział w obchodach 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie: Julia Bączkowska, Miłosz Nowicki, Julia Stożek i nauczyciel Dariusz Glica.

SUKCESY W KONKURSIE "POECI Z KOCIEWIA"

SUKCESY W KONKURSIE "POECI Z KOCIEWIA"

Paulina Wamka (uczennica klasy IIIa) zdobyła I miejsce, a Karolina Witulska (uczennica klasy Ic) - III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci z Kociewia”, organizowanym przez Szkoły Katolickie im. ks. dr. Bernarda Sychty w Świeciu. Współorganizatorami przedsięwzięcia są m. in. Miejska Biblioteka Publiczna, Powiat Świecki czy Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Uczennice z „czerwonego” przygotowały do interpretacji głosowej wiersze Małgorzaty Hillar " Drabina" i Mirosława Antoniego Glazika "Czy/ to/ mania". 
Opanować stres, drżenie głosu, skupić uwagę słuchaczy to nie lada wyzwanie. Gratulujemy dziewczynom udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Spotkanie z wolontariuszem

Spotkanie z wolontariuszem

W tym tygodniu zakończyliśmy serię spotkań z kolejnym wolontariuszem sprowadzonym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej do Świecia. Głównym organizatorem i inicjatorem tej działalności stowarzyszenia jest znany mieszkańcom miasta podróżnik Tomasz Pasiek. 

Medyczna środa

Medyczna środa

17 października rozpoczęliśmy kolejną serię wypraw do Bydgoszczy na wykłady Medycznej Środy. Naszym celem był udział w wykładzie „Od genu do raka – czyli o anarchii komórkowej”.

Rocznie na nowotwory zapada ok. 180 tys. Polaków. Tylko 41% przeżywa 5 lat… W 2016 roku zmarło 96 tys. osób, co stanowiło ¼ wszystkich zgonów… To smutna statystyka… Niestety, Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że do 2029 roku liczba zachorowań na nowotwory zwiększy się do ponad 213 tys.

Konkurs krasomówczy

Newsy

Konkurs krasomówczy rozstrzygnięty. Krajoznawstwo, zabytki, historia, piękno krajobrazu i dziedzictwa kulturowego, ciekawi i zasłużeni ludzie regionu - oto tematyka XVIII edycji Powiatowego Konkursu Krasomówczego. O czym najpiękniej opowiedzieć? Przed takim dylematem stanęły uczennice naszej szkoły - dwie Karoliny. Nieco młodsza, Karolina Witulska (uczennica klasy I c) przedstawiła sylwetkę Bronisława Malinowskiego jako sportowca i człowieka, który w życiu realizował dziecięce marzenia .Swoje wystąpienie zatytułowała: " Urodził się, by biegać". Karolina Winklarz (uczennica klasy III c) zaprezentowała " Spacer ze wspomnieniami".Sugestywne przedstawienia oratorskie podobały się jurorom. Karolina Witulska wywalczyła I miejsce. Obie dziewczyny będą prezentowały powiat świecki podczas eliminacji wojewódzkich w Golubiu - Dobrzyniu 18 października 2018 r. Życzymy Im dalszych sukcesów , oby " język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

W minioną sobotę 45 uczniów naszej szkoły miało okazję zwiedzić Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz zobaczyć wyjątkowy spektakl „Biały Waż” grupy teatralnej z Szanghaju. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami Shanghai Dramatic Arts Centre. Opowiedzieli oni o swoich przygotowaniach do wystawienia poza Chinami znanej wszystkim Chińczykom tradycyjnej legendy o śmiertelniku i jego miłości – nieśmiertelnym Białym Wężu w kobiecej postaci. 

Dzień nauczyciela

Newsy

W miniony piątek (12.10) pracownicy I LO w Świeciu obchodzili w szkole swoje święto. Z rąk Pani Dyrektor nagrody odebrali nauczyciele wyróżniający się w ubiegłym roku szkolnym , choć tak naprawdę wszystkich obdarowano drobnymi upominkami. Wyjątkowy prezent przygotowała klasa III c - zabawną opowieść o jednym dniu z życia nauczyciela.Było wesoło, muzycznie i słodko, za sprawą ciast i tortów, ufundowanych w części przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy za pamięć, kwiaty, życzenia!

Wygenerowano w sekund: 0.34
1,711,603 unikalnych wizyt