WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

EUROSCHOOLSPORT 2014

EUROSCHOOLSPORT 2014

W dniach 6.04-12.04 I LO w Świeciu po raz kolejny brało udział w projekcie Euroschoolsport. W tym roku uczniowie naszej szkoły gościli młodzież wraz z opiekunami z siedmiu krajów uczestniczących w programie: Grecji, Belgii, Holandii, Francji, Włoch, Danii oraz Chorwacji. W poniedziałek cała ekipa udała się do Tlenia, gdzie każda drużyna mogła wykazać się wieloma umiejętnościami w terenie. Młodzież miała za zadanie znaleźć różne punkty na terenie lasów Borów Tucholskich i wykonać ćwiczenie m.in. wspinaczka po ściance, żyroskop, paintball, nauka tańca i piosenki, wydojenie sztucznej krowy czy powtórka z pierwszej pomocy. Po południu odbyła się gala inauguracyjna, na której reprezentacje z poszczególnych krajów przedstawiły swoje filmy o drużynie, szkole i miejscowości z której przybyli oraz układy taneczne. Po pokazach można było skosztować specjałów, które przygotowały kraje biorące udział w projekcie. We wtorek od samego rana trwały zawody sportowe. Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 1 miejsce w siatkówce, natomiast chłopcy zajęli 2 miejsce w tenisie stołowym. Po południu wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami goszczącymi udali się na zamek, gdzie odbył się pokaz rycerzy z Chełmna oraz łuczników z Grudziądza przy wspólnym pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem. W środę pierwszą część dnia również wypełniły zmagania sportowe. Tym razem zarówno dziewczyny, jak i chłopacy zdobyli 1 miejsca w swoich konkurencjach. W drugiej części dnia odbyła się wycieczka do Torunia. Wszyscy mogli obejrzeć pokaz „Marko kosmos” w Toruńskim Planetarium oraz zwiedzić Stare Miasto. W kolejnym dniu uczestnicy wymiany wraz z opiekunami udali się do Trójmiasta gdzie wraz z anglojęzycznymi przewodnikami zwiedzali miasto Gdańsk. Po obiedzie grupa udała się do Sopotu. W piątek odbyły się ostatnie rozgrywki sportowe na stadionie. Tym razem zwycięskie drużyny pochodziły z Danii (frisbee) oraz Francji (piłka nożna). Ostatecznie po raz pierwszy w historii swojego 5-letniego udziału w projekcie drużyna z naszego LO wygrała zmagania sportowe!!! Drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii, a trzecie Francji. Wieczorem odbyła się gala kończąca Euroschoolsport 2014 w Polsce. Rozdaniu trofeów i medali towarzyszyła orkiestra dęta ze Świecie, która odegrała hymny wszystkich krajów.

Organizatorzy wymiany pragną serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, rodzicom goszczącym, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu.

Dziękujemy patronom honorowym:
– Starostwu Powiatowemu;
– Burmistrzowi Miasta;
– Urzędowi Marszałkowskiemu
– Kuratorium Oświaty.
Dziękujemy patronom medialnym oraz sponsorom i partnerom projektu:
– Czas Świecia
– Gazeta Pomorska
– Radio Pik
– Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji
– Gmina Osie
– Firmy: Mondi, Mekro, Raf mix
– Agencje: Big Foto, Victory
– Spółdzielnia Mleczarska „Świecka”
– Producentom Soków - firmie „Pamuła”
– Restauracji Stylowa
– Towarzystwu Miłośników Ziemi Świeckiej oraz Towarzystwu Przyjaciół Dolnej Wisły
Dziękujemy za zaangażowanym uczniom: grupom tanecznym, pomocy technicznej przy szafkach oraz bufecie, a także w szczególności następującym osobom:
– Partyk Gładek
– Patrycja Ginter
– Piotr Szerszyński
– Dawid Karnowski
– Martyna Sosnowska
– Hanna Borys
– Dariusz Nowakowski
– Tomasz Kater
– Adam Michałek
– Artur Furmańczyk
– Mikołaj Folaron- Pamuła

– Kuba Rybczyński
– Marta Ledzińska
– Filip Wejner
– Zuzanna Marciniak


Absolwentom: Marcie Starszak, Natalii Głowali, Adrianowi Broniewskiemu, Hubertowi Siekierkowskiemu, oraz Pawłowi Cybulskiemu.

 

 

Zapraszamy do galerii.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.47
2,295,089 unikalnych wizyt