WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

BIEGOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Newsy

   Grupa uczniów I LO wraz z nauczycielem Mariuszem Majką wzięła udział w dwóch dużych imprezach biegowych na dystansie 10km. W sobotę 17 maja byliśmy obecni na lokalnej, debiutanckiej imprezie I Bieg Rycerski (10km), którego głównym organizatorem była grupa biegaczy – amatorów The Runners Świecie, a w nocy 20 czerwca biegliśmy w Gdyni, gzie odbył się Nocny Bieg Świętojański, również na klasycznym dystansie 10km.

   Aktywność fizyczna na poziomie amatorskim przeżywa prawdziwy boom w Polsce, co widać po liczbie osób startujących i zapełnionych listach startowych. Na Bieg Rycerski stawiło się ok. 450 biegaczy, a limit miejsc wyczerpał się już na tydzień przed startem. W tej udanej imprezie, której centralnym miejscem był świecki zamek (start i meta) udział wzięli Michał Kęska (IIId), Magdalena Weisbrot (IIId), Agnieszka Bona (IIId), Mateusz Pieczka (IIIa), Konrad Błachowicz (Ia) i  Gracjana Gronowska (IId). Wszyscy dobiegli do mety zadowoleni i są zwycięzcami, a najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Magdalena Weisbrot, która z czasem 50:32 zajęła bardzo dobre 22 miejsce wśród kobiet i 6 miejsce w kategorii wiekowej. Z chłopców najlepiej pobiegł Konrad Błachowicz, który uzyskał czas 41:45 i zajął 42 miejsce wśród mężczyzn i 9 miejsce w kategorii wiekowej. Warto dodać, że pomagaliśmy w organizacji biegu. Prawie cały wolontariat imprezy to nasze „czerwone” J Brawo!

   W piątek 20 czerwca udaliśmy się do Gdyni na Nocny Bieg Świętojański. To jeden z największych biegów w Polsce i, niemal kultowa już impreza. Bieg zupełnie inny niż wszystkie. Start jest dokładnie o północy ze Skweru Kościuszki w Gdyni, a trasa wiedzie najpierw dzielnicą portową, by po pokonaniu słynnej ulicy Świętojańskiej Bulwarem Nadmorskim wrócić na Skwer Kościuszki. Sygnałem do startu jest zawsze wystrzał armatni z ORP Błyskawica. W tym roku na starcie stanęła lawina biegaczy z całej Polski (ponad 6 tysięcy), w tym aż 15 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Michał Kęska, Jakub Kuta, Magda Weisbrot, Joanna Skorcz, Marta Olkiewicz, Agnieszka Bona, Paweł i Krzysztof Ratkowscy, Mateusz Pieczka, Aleksandra Konieczka, Julita Scharmach, Piotr Szerszyński, Mateusz Ratkowski (IIb), Maciej Lewandowski (IIc) to nasza silna grupa. Dotarliśmy do Gdyni dużo wcześniej by pooddychać trochę morskim powietrzem, a o północy ruszyliśmy na trasę biegu, i w ten bardzo sportowy sposób przywitaliśmy lato. Tu również wszyscy wygraliśmy – osiągnęliśmy metę zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni. Dla wielu z nas był to debiut z w zawodach sportowych i związany z tym stres, dlatego szczególne brawa należą się właśnie debiutantom, którzy pierwszy raz zmierzyli się z tym długodystansowym klasykiem i dotychczas pewnie myśleli, że sport to tylko w telewizji i zdecydowanie nie dla nich. Na „Świętojańskim” nie tylko dobrze się bawiliśmy i pokonywaliśmy własne słabości, ale także walczyliśmy o jak najlepsze miejsca! Spośród 6300 uczestników Michał Kęska był na mecie na znakomitym 337 miejscu (tylko5% uczestników było szybszych) w kategorii open z czasem 41:17 i zajął w swojej kategorii wiekowej wysokie 16 miejsce. Wartościowe rezultaty uzyskali także bracia Ratkowscy - Paweł (44:23) i Krzysztof (45:45) i zajęli odpowiednio w swojej kategorii wiekowej 31 i 40 miejsce. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zorganizowanie imprezy dla takiej ilości uczestników jest nie lada wyzwaniem, a o poziomie sportowym świadczy chociażby fakt, że w pierwszej dziesiątce „open” zameldował się tylko jeden Polak.

Film z biegu można zobaczyć  tu: http://gdyniasport.pl/nocny-bieg-swietojanski-2014/

Teraz zasłużone wakacje, również sportowe, ale dwóch naszych uczniów, a właściwie już absolwentów z IIIa – Krzysztof i Paweł Ratkowscy od maja przygotowują się do startu w Herbalife Triathlon Gdynia - największy polski triathlon na dystansie Half Iron Man (1,9km pływanie; 90km rower; 21km bieg). Zawody odbędą się 10 sierpnia i na pewno zamieścimy z niej relację.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.43
2,245,880 unikalnych wizyt