WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

STAŻE

Newsy

Już od kwietnia nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Młodzi Górą!” wdrażanego dzięki Starostwu Powiatowemu w Świeciu. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Udział „czerwonego” w tym projekcie wiąże się z ciekawą ofertą dla wszystkich uczniów. Już około 100 z nich w II semestrze roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, j. angielskiego, informatyki, geografii, fizyki oraz biologii. Koła te będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym, a nasi pierwszoklasiści będą również mogli skorzystać z poszerzonej oferty edukacyjnej w ramach kół z j. angielskiego, j. francuskiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego oraz matematyki. „Młodzi Górą!” to jednak nie tylko dodatkowe zajęcia. To także okazja do nieodpłatnych wycieczek szkolnych w nowym roku szkolnym, a także staży zawodowych realizowanych u pracodawców, które rozpoczęły się już 1 lipca.
Młodzi stażyści będą mieć nie tylko okazję do odkrywania cieni i blasków codziennej pracy, ale także dobrą sposobność do podreperowania wakacyjnych budżetów niebagatelną sumą około 1600 zł. Czy to ofertą tylko dla wybranych? No cóż, chętnych było wielu, ale i miejsc niemało. Aż 77 uczniów, w tym absolwentów, skorzysta z tej możliwości. Udział w stażu jest także poprzedzony doradztwem zawodowo-edukacyjnym, które ma na celu wskazanie młodym ludziom możliwości zawodowych w oparciu o ich predyspozycje i możliwości. W lipcu staże rozpoczęło 51 uczniów, a w sierpniu realizowało je kolejnych 26 osób.

W jakich miejscach pracowali nasi uczniowie? Najróżniejszych w zależności od zainteresowań i możliwości. W większości były to prace administracyjne w biurach (OKSiR, Spółdzielnia Mleczarska „Świecka”, Starostwo Powiatowe, biura rachunkowe, „Omnibus NHU, ” Polo Market, Nowy Szpital w Świeciu,), ale także praca z dziećmi np. w Pompolandii w Świeciu czy też Niepublicznym Przedszkolu „Lwiątko”, „Kangurek”, „Puchatek”, czy tez w szkole językowej BM Mischker. Zobaczmy co mówią o tym doświadczeniu dwie stażystki:

1. Jak oceniasz przydatność stażu który odbyłaś?

Martyna Sosnowska- Myślę, ze odbyty przeze mnie staż był dla mnie bardzo przydatny. Interesuję się fotografią i obróbką zdjęć, więc po jego zakończeniu będę mogła lepiej się realizować.

Agata Trzebiatowska - Odbyty staż oceniam bardzo pozytywnie, bo poza miłą atmosferą mogłam nauczyć się kilku przydatnych rzeczy. Myślę, że zdobyłam też kompetencje, które mogą mi się przydać w przyszłym życiu zawodowym.

2. Co należało do Twoich obowiązków?

MS- Do moich obowiązków należała obróbka zdjęć w takich programach jak lightroom i photoshop oraz wykonywanie prostych zdjęć, a nawet 1 cała sesja fotograficzna.

AT- Staż odbywałam na stanowisku pracownik administracyjno-biurowy, więc do moich obowiązków należało m.in. odbieranie i przekazywanie telefonów, obsługa klientów, którzy potrzebowali jakichś informacji, porządkowanie dokumentów czy wyszukiwanie i wprowadzanie informacji do komputera.

3. Czy mogłabyś wykonywać podobną pracę w przyszłości?

MS- Myślę, że w przyszłości mogłabym wykonywać podobną pracę, chociaż wolałabym, żeby pozostało to moim hobby.

AT- Mimo tego, że odbyty staż był dla mnie ciekawą i przydatną przygodą, niezbyt chciałabym wykonywać tego typu pracę w przyszłości. Jestem osobą, która swoje życie zawodowe wiąże z pracą bezpośrednio z ludźmi, pomaganiem im i kontaktem z nimi, a także aktywnością, więc praca biurowa byłaby dla mnie chyba zbyt bierna.

4. Jak zamierzasz wykorzystać zarobione pieniądze?

MS- Zarobione pieniądze wykorzystam z pewnością na zakup nowych obiektywów do mojego aparatu oraz na wakacyjny wyjazd.

AT - Zarobione pieniądze zamierzam przeznaczyć na ostatnie wakacyjne wyjazdy ze znajomymi, a także na najpotrzebniejsze rzeczy codzienne.

 

DZIEKUJEMY ZA ROZMOWE!

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.43
2,245,990 unikalnych wizyt