WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

Projekt Unijny Stawiamy na przyszłość

·

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie


ZNALAZŁEŚ SIĘ NA ARCHIWALNEJ stronie internetowej

I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.


Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001
..........
Inspektor Ochrony Danych: Krzysztof Adrych; Adres mailowy: daneosobowe@csw.pl; Telefon:52 56 83 108

Międzynarodowy projekt w Austrii

Brawo! Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się na wymianę młodzieżową do Salzburga!
Uczestnikami projektu będą Klaudia Heldt oraz Jakub Rybczyński.

Projekt zatytułowany "Europe – identity under (de)construction" organizowany jest przez "Informelle Gruppe", wolontariackie stowarzyszenie młodych artystów zaangażowane w tematykę społeczno-polityczną, działające na terenie Salzburga. Projekt odbędzie się w dniach 23.08.- 12.09 i weźmie w nim udział 40 osób w wieku 18-30 lat z Austrii, Bułgarii, Hiszpanii oraz Polski.

Jakub Rybczyński: „O projekcie dowiedzieliśmy się od Tomka Pasiek pracującego w Towarzystwie Miłośników Ziemi Świeckiej, który współpracuje z naszą szkołą. Zaproponował nam, żebyśmy wzięli w nim udział jako grupa ze Świecia. Rekrutacja polegała na wysłaniu cv i listu motywacyjnego po angielsku, a potem na rozmowie przez skype z koordynatorem o tym co napisaliśmy w cv (także częściowo po angielsku).”

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży ich artystycznego potencjału, a także społecznej świadomości w odniesieniu do podobieństw oraz różnic z innymi Europejczykami. Organizatorzy mają nadzieję zaszczepić wśród uczestników idee solidarności i tolerancji. Formą realizacji powyższych założeń będą między innymi warsztaty teatralne i fotograficzno-dziennikarskie, ale o szczegółach dowiemy się od uczestników już niedługo!

Tomek Pasiek: „Współorganizatorem wymiany jest Jakub Szczepaniak z Koronowa - wolontariusz, którego wysłałem w ramach Wolontariatu Europejskiego na 10-miesięczny projekt Discover EVS in Pernik do Bułgarii w 2013 roku. Wrócił stamtąd z wieloma pomysłami i teraz wciela je w życie.”

Czy warto angażować się w takie projekty? Zdecydowanie tak! Dają one możliwość zdobywania tak zwanych soft skills, czyli miękkich umiejętności takich jak: zdolność komunikacji werbalnej i niewerbalnej, asertywność, empatia, umiejętność kooperacji, rozwiązywania problemów, czy autoprezentacji. Są one niezwykle poszukiwane przez dzisiejszych pracodawców i każdy kto może się nimi wykazać, ma większe szanse na zdobycie satysfakcjonującej pracy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
4,870,645 unikalnych wizyt