WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

II edycja  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

Dnia 22 marca odbyła się w naszej szkole II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. W tym roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z ośmiu szkół Powiatu Świeckiego. W naszych murach gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Świeciu, a także Gimnazjum w Osiu, Laskowicach, Grucznie, Korytowie oraz Lnianie. Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa. Test obejmowały zadania gramatyczno-leksykalne, a także czytanie oraz słuchanie ze zrozumieniem. Dodatkowym elementem był quiz kulturoznawczy dotyczący różnych świąt i festiwali, z którymi uczestnicy konkursu mogli zapoznać się na portalu facebook naszej szkoły. W wyniku podsumowania testów w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

- I miejsce - Monika Nowakowska z Gimnazjum nr 3;
- II miejsce - Julia Zacharska z Gimnazjum nr 3;
- III miejsce – Kacper Wróblewski z Gimnazjum nr 3.

Przedstawiciele z Gimnazjum nr 3 w Świeciu, przygotowani przez panie: Izabellę Drewka, Małgorzatę Kowalczewską oraz Emilię Dobek zajęli także I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na drugim miejscu uklasyfikowali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świeciu, przygotowani przez panią Magdalenę Gabriel, a trzecie miejsce trafiło do uczniów z Gimnazjum nr 2 w Świeciu przygotowanych przez panią Agnieszkę Niedziałkowską. Sponsorami fantastycznych nagród było wydawnictwo OXFORD.

Uczestnicy konkursu wzięli także udział w wykładzie prowadzonym przez naszego gościa z International House. Rodowity Irlandczyk opowiedział uczniom o swojej ojczyźnie oraz przyszłości języka irlandzkiego, a także emigrantach z Polski zamieszkujących zieloną wyspę. Z jego ust usłyszeliśmy język nie tylko angielski, ale także irlandzki! Wisienką na torcie był niezwykły taniec irlandzki (tzw. „jig”) przygotowany przez uczennice klasy Ib: Katarzynę Wróblewską, Natalię Wałdoch, Aleksandrę Sworowska oraz Edytę Wróbel pod opieką pani Bożeny Mischker. 
Naprawdę niewiele brakowało, abyśmy poczuli się tego dnia jak w Irlandii! Sponsorami wykładu była Rada Rodziców, której z tego miejsca serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii. 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.45
2,295,054 unikalnych wizyt