WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wymiana Euroschoolsport- 7 edycja

Wymiana Euroschoolsport- 7 edycja

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzieli udział w sportowo- językowej wymianie młodzieży Euroschoolsport. W tym roku miała ona miejsce w niemieckim mieście Bremen, gdzie zakwaterowani u rodzin niemieckich spędziliśmy 7 dni. W projekcie uczestniczyło w tym roku łącznie 128 nastolatków z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Danii, Chorwacji, Grecji oraz Polski! Tegoroczni organizatorzy wybrali do rywalizacji sportowej lekką atletykę (w tym sztafeta 4 x 400, bieg na 100, 1000 i 3000 metrów), pchnięcie kulą, skok w dal oraz wzwyż, a także sporty zespołowe: siatkówka i piłka nożna. Naszą szkołę, a tym samym kraj reprezentowali: Natalia Piór, Natalia Kwiatkowska, Agnieszka Mielcarek, Maja Szymańska, Katarzyna Somerska, Agata Czapiewska, Loreen Strehlau, Natalia Wydrzyńska, Wojciech Ratkowski, Wojciech Miloch, Oscar Kwirant, Jonatan Konieczka, Aleksander Malinowski, Maciej Góra, Przemysław Przesmycki oraz Jakub Bagiński. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i dała wielkie emocje uczestnikom, organizatorom i widzom. 
Młodzi sportowcy z „czerwonego” przygotowani przez panią Renatę Lisowską odnieśli wiele sukcesów:
I miejsce w sztafecie mężczyzn w składzie: Wojciech Miloch, Jonatan Konieczka, Przemysław Przesmycki oraz Jakub Bagiński.III miejsce w sztafecie dziewcząt w składzie: Agata Czapiewska, Loreen Strehlau, Natalia Wydrzyńska oraz Agnieszka Mielcarek. II miejsce dla Wojciecha Ratkowskiego i III miejsce dla Macieja Góry w pchnięciu kulą, III miejsce w skoku wzwyż dla Wojciecha Milocha i IV miejsce dla Aleksandra Bagińskiego, III miejsce w biegu na 3000 metrów - Maja Szymańska,I miejsce w skoku w dal - Agnieszka Mielcarek, I miejsce w pchnięciu kulą Natalia Piór oraz IV miejsce Natalia Kwiatkowska, I miejsce Przemysław Przesmycki oraz II miejsce Jakub Bagiński w skoku w dal. 
II miejsce w piłce siatkowej chłopcówI miejsce w piłce siatkowej dziewczynI miejsce w piłce nożnej chłopców
Po podsumowaniu klasyfikacji polska drużyna zajęła II miejsce w całościowej klasyfikacji!Szczególnie emocjonujący był finał w piłkę nożną drużyny chłopców, który zakończył się rzutami karnymi. 
Po zakończeniu rywalizacji sportowej udaliśmy się na wycieczkę do drugiego pod względem wielkości miasta- Hamburga. Miasto zachwyciło nas swoim ogromnym, jednym z największych w Europie portów morskich. Mogliśmy go zwiedzić w czasie rejsu po rzece Łaba (Elbe) wpływającej do Morza Północnego.  Wieczorem po gali podsumowującej projekt odbyła się dyskoteka. 
Udział grupy w wymianie zorganizowały pani Renata Lisowska oraz Natalia Poćwiardowska. Już za rok kolejne zmagania, tym razem w sercu Grecji- Atenach ;D

Galaria 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.45
2,295,126 unikalnych wizyt