WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wyjazd do Gdyni

Wyjazd do Gdyni

Uczniowie, którzy od przyszłego roku rozszerzać będą biologię i chemię, uczestniczyli w warsztacie „Chemia wody”. Zajęcia składały się z 2 części. Pierwszą była prezentacja multimedialna omawiająca podstawowe parametry możliwe do oznaczania w wodach środowiskowych: amoniak, azotany (III), azotany (V), fosforany (V), zasolenie, twardość ogólna. Drugą – zajęcia laboratoryjne, podczas których oznaczaliśmy po 6 parametrów w 2 rodzajach próbek: bałtyckiej i z akwarium słodkowodnego. Podczas zajęć wprowadzone zostały pojęcia: eutrofizacja, twardość ogólna, woda osmotyczna, nitryfikacja, salinometr, które z pewnością przydadzą się podczas zajęć biologii i chemii.

Po przerwie na posiłek udaliśmy się do Teatru Muzycznego na spektakl „Notre Dame de Paris”. Nie padło w nim ani jedno słowo mówione. Wszystkie słowa ułożono w 52 piosenki. Muzyka jest fantastyczna, zaś libretto bardzo aktualne wobec kwestii imigrantów i azylantów w Europie. W średniowiecznym Paryżu, który oglądamy na scenie, wszyscy obcy nie mieli prawa w nocy przebywać w mieście i musieli wynosić się poza jego mury. Byli więc bezdomnymi wygnańcami. W libretcie nie brakuje też miłości i romansu. W pięknej Cygance Esmeraldzie kocha się trzech mężczyzn: garbus Quasimodo, bezduszny Frollo i rycerski Phoebus. Musical jest efektownym, dopracowanym w każdym szczególe widowiskiem z perfekcyjną choreografią (z elementami akrobatyki), ruchomą scenografią i żywym ogniem.

Po tak wspaniałych wrażeniach nabraliśmy ochoty na planowaną na wrzesień premierę musicalu „Wiedźmin”.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.44
2,246,031 unikalnych wizyt