WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

WARSZTATY MEDYCZNE MEDICALIA

WARSZTATY MEDYCZNE MEDICALIA

Z wielkim zaciekawieniem przeszliśmy ścieżkę przywożonego karetką do SOR-u pacjenta – przecież każdy z nas może się tam znaleźć… Ze względu na swoją specyfikę oddział ten ma do swojej wyłącznej dyspozycji dwie sale badań USG, tomograf komputerowy oraz salę operacyjną. Cały sztab lekarzy, pielęgniarek i techników codziennie przez 24 h na dobę jest do natychmiastowej dyspozycji potrzebującego pacjenta. 
Chirurg dziecięcy pokazał zaledwie część narzędzi używanych podczas operacji. Mogliśmy własnoręcznie przekonać się, że wcale niełatwo jest wykonać operację metodą laparoskopową lub zszyć ranę. Powagi sytuacji dodawały elementy stroju chirurga, które musieliśmy nałożyć przed wejściem na salę operacyjną.
W pracowni USG studenci wyższych roczników opowiedzieli więcej o urządzeniu, dzięki któremu bezinwazyjnie możemy zajrzeć do wnętrza naszego organizmu. Dowiedzieliśmy się, do badania których narządów służą poszczególne głowice i własnoręcznie mogliśmy to sprawdzić. 
O ważności diagnozowania zaburzeń pracy układu ruchu przekonywali nas rehabilitanci. Teraz niestraszne nam już będą platformy stabilometryczne i zestawy do analizy chodu służące m.in. do pomiarów zmian położenia centrum nacisku na podłoże lub wartości kątów w stawach w czasie wykonywania ruchu.
Wykonywane zarówno chorym jak i zdrowym ludziom badanie EKG stało się nieocenionym elementem procedur ratowania ludzkiego życia. Kilka krzywych, załamków, odcinków oraz odstępów nazwanych 5 kolejnymi literami alfabetu PQRST zapisanych na kawałku papieru milimetrowego opowiada wtajemniczonym w sztukę medyczną o wielu chorobach serca, takich jak: zaburzenia rytmu serca, powiększenie czy zawał mięśnia sercowego. Pozwala na podjęcie decyzji o dalszym diagnozowaniu i leczeniu chorego a niekiedy pozwala uratować mu życie… Potrafimy już odczytać z takiego zapisu zawał serca – to bardzo cenna umiejętność!
To było niezwykle interesujące sobotnie przedpołudnie. Pozwoliło z innej strony spojrzeć na pracę personelu medycznego a przy okazji wynieść parę praktycznych umiejętności dotyczących diagnozowania naszego organizmu. Na tak ciekawe warsztaty na pewno wrócimy za rok!

GALERIA

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.44
2,246,062 unikalnych wizyt