WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Euroschoolsport - Chorwacja

Euroschoolsport - Chorwacja

Udział sportowców z I LO w Świeciu w wymianie Euroschoolsport w chorwackim Szybeniku
Już po raz dziewiąty uczniowie I LO w Świeciu wzięli udział w sportowo-językowej wymianie młodzieży Euroschoolsport, mogąc zrealizować swoje sportowe aspiracje. W tym roku spotkanie odbyło się w chorwackim Szybeniku, pięknym mieście w Dalmacji, gdzie sportowcy spędzili 7 dni. W projekcie uczestniczyło w tym roku łącznie 128 nastolatków z Niemiec, Belgii, Francji, Danii, Chorwacji, Grecji, Włoch oraz Polski! Tegoroczni organizatorzy wybrali do rywalizacji sportowej pływanie (sztafeta 4 x 100m., indywidualnie 50 m. i 100m.), sztafetowe biegi przełajowe oraz koszykówkę. Naszą szkołę, a tym samym kraj reprezentowali: Julia Wołowicz, Patrycja Derpa, Michaell Wejner, Oliwia Jasińska, Anna Kowalska,Klaudia Hoppe, Dominika Białecka, Paulina Białecka, Jakub Kowalik, Jakub Ratkowski, Michał Kociński, Mateusz Kociński, Mikołaj Chudziński,Jakub Sawicki, Hubert Kurlapski, Michał Manikowski. Opiekunkami wyjazdu były Renata Lisowska-nauczyciel wychowania fizycznego oraz Bożena Mischker-nauczyciel języka angielskiego. Duch sportowej rywalizacji towarzyszył wszystkim zawodom, zapewniając wielkie emocje uczestnikom, organizatorom i widzom.
Młodzi sportowcy z „czerwonego” przygotowani przez panią Renatę Lisowską odnieśli wiele sukcesów ( I miejsce Julii Wołowicz w pływaniu na dystansie 50 m, II m chłopców i III dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych). W klasyfikacji generalnej polska drużyna zajęła VI miejsce. 
Oprócz rywalizacji sportowych tydzień upłynął bardzo intensywnie, podczas otwarcia projektu uczestnicy zaprezentowali taniec oraz przygotowali stoisko z polskimi smakołykami (były m.in. krówki, pierniki, pierogi). Młodzież została zaproszona na wystawny obiad i spotkanie z burmistrzem Szybenika, które odbyło się w szkole organizatorów oraz wycieczka z przewodnikiem po urokliwych uliczkach Starego Miasta. Sportowcy wzięli też udział w całodniowej wycieczce do Parku Narodowego Krka, gdzie podziwiać można było piękne wodospady. Odbyła się również wycieczka statkiem. 
Wieczorem po gali podsumowującej projekt odbyła się dyskoteka. Taki wyjazd to również wspaniała okazja do poszerzenia horyzontów, poznania kultur innych krajów, zawarcia nowych znajomości oraz zastosowania w praktyce swoich umiejętności językowych.
Udział grupy w wymianie zorganizowały pani Renata Lisowska, Joanna Rutkowska oraz Bożena Mischker. Na kolejne zmagania sportowe mamy zaproszenie do Belgii.

zdjęcia

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.44
2,493,596 unikalnych wizyt