WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

The Bear Educational Theatre

Newsy

27 marca gościliśmy w naszej szkole międzynarodowy teatr The Bear Educational Theatre z Pragi. Teatr powstał w 1996 roku, kiedy jego twórca, David Fisher, razem z lokalną grupą teatralną Misery Loves Company wyprodukował pierwsze przedstawienie „The Bear” na podstawie jednoaktówki A. Czechowa. Wprawdzie premiera odbyła się w praskim teatrze Divadlo v Celetne jednak spektakl został stworzony z myślą o prezentowaniu w szkołach. Kolejna sztuka, „The Man With The Flower in his Mouth” Pirandellego, również została wyprodukowana dla widowni szkolnej. Następne w kolejności były inscenizacje „Romeo and Juliet” W. Shakespeare'a oraz „The Rocking Horse Winner”  D.H.Lawrence'a.   Te Bear Educational Theatre secjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki. W 2004 r. teatr zdobył nagrodę EU LABEL za innowacyjność w nauczaniu j. angielskiego.

 W naszej szkole teatr gościł po raz pierwszy. Rano odbyły się dwu godzinne warsztaty teatralne z udziałem uczniów klasy ID oraz grupy teatralnej z OKSiR. W czasie warsztatów uczniowie ćwiczyli ruch na scenie, postawę oraz sposoby docierania do widza. Uczniowie przygotowywali się także do wybranych scen z Opowieści Wigilijnej, której wystawienie planowane jest na przyszły rok szkolny.

O godz. 11:00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu zatytułowanym „The History of Great Britain” przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Sztuka była interaktywna i wprowadzała zabawny konkurs pomiędzy dwiema  drużynami utworzonymi z widowni. Najważniejsze wydarzenia, na których skupiał się spektakl, obejmowały m. in.: inwazję Anglosasów, bitwę pod Hastings, Wojnę Dwóch Róż oraz panowanie Henryka VII.

 

Po spektaklu w naszej szkole teatr powrócił do Pragi skąd ruszy w najbliższym czasie na 2 tygodniowe występy do Francji.

 

Więcej informacji na temat teatru znajdziecie na stronie internetowej

 

http://www.thebeartheatre.com/pl

 

 

Zapraszamy także do zakładki czerwone TV do obejrzenia wywiadu z aktorami z teatru The Bear przeprowadzonego przez Asię i Agnieszkę.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.42
2,246,927 unikalnych wizyt