WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wymiana

Newsy

W dniach 13-21.04. 2013 młodzież z I LO w Świeciu po raz czwarty uczestniczyła w międzynarodowym projekcie wymiany młodzieży Euroschoosport. Projekt ten powstał w 1992. Głównym założeniem tej idei jest wielokulturowa integracja młodzieży z całej Europy poprzez współzawodnictwo sportowe, a także wzajemne poznawanie swych kultur. Każdego roku zawody odbywają w jednym z krajów uczestniczących. Pomysłodawcą tych działań była francuska szkoła High School Pierre Forest w Maubeuge. Nasza szkoła dołączyła do projektu w roku 2010 stając się szóstym krajem w nim uczestniczącym. W roku 2009 uczestniczyliśmy w projekcie w Francji., w 2010 w Holandii, a w 2011 w Danii. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 państw: Włochy, Francja, Holandia, Belgia, Dania, Polska, Niemcy, a także Grecja. Od przyszłego roku dołączy do nas szkoła średnia z Chorwacji.

Tegoroczna edycja wymiany miała miejsce w Włoszech, a dokładnie w miejscowości Poggibonsi, w malowniczej Toskanii.  Uczniowie rywalizowali w następujących dyscyplinach sportowych: bieg na 100 i 1000 m, sztafeta 4x100, pchnięcie kulą, skok w dal, piłka siatkowa dziewcząt, piłka nożna chłopców, oraz tenis stołowy. 8 chłopców i 8 dziewcząt z „czerwonego” trenowało pod czujnym okiem p. Renaty Lisowskiej w każdą sobotę i środę od początku roku szkolnego. Administracyjną stroną wyjazdu oraz współpracą z organizatorami od strony językowej zajęła się p. Natalia Poćwiardowska.

 Do naszych największych sukcesów zaliczyć można 1 miejsce dziewcząt w siatkówce oraz tenisie stołowym, 2 miejsce Aleksandry Dąbrowskiej w skoku w dal, 3 miejsce dziewcząt w sztafecie 4x 100 oraz 3 miejsce Michała Ignaszak w pchnięciu kulą . W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 5 miejsce.  

Eurschoolsport to jednak nie tylko sport. Młodzież z wielu krajów ma także możliwość szlifować swoje umiejętności językowe oraz poznawać inne kultury. Tym razem szczególnie zagłębiliśmy się w świat makaronów, pizzy oraz wspaniałych zabytków Toskanii. Uczniowie zwiedzili wiele pięknych miejsc m.in. Florencję, Sienę, San Gimignano, Colle di Val D’Elsa, a w czasie wieczorku kulinarnego poznawali przysmaki z wszystkich krajów uczestniczących. Wszyscy świetnie się bawiliśmy obserwując taneczne pokazy przygotowane przez przedstawicieli krajów uczestniczących, będące mieszanką tańców narodowych jaki i tańca współczesnego. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin Włoskich uczniowie mogli „od kuchni” przyjrzeć się codziennemu życiu  mieszkańców Poggibonsi. W najbliższych latach odbędą się kolejne projekty w tym w Polsce, Grecji, Belgii i Niemczech.

Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia filmu.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.43
2,540,548 unikalnych wizyt