EUROSCHOOLSPORT 2014
Dodane przez niebieskooka dnia Kwietnia 13 2014 16:37:05

W dniach 6.04-12.04 I LO w Świeciu po raz kolejny brało udział w projekcie Euroschoolsport. W tym roku uczniowie naszej szkoły gościli młodzież wraz z opiekunami z siedmiu krajów uczestniczących w programie: Grecji, Belgii, Holandii, Francji, Włoch, Danii oraz Chorwacji.

 

czytaj dalej

 

Zapraszamy do galerii.


Treść rozszerzona

W dniach 6.04-12.04 I LO w Świeciu po raz kolejny brało udział w projekcie Euroschoolsport. W tym roku uczniowie naszej szkoły gościli młodzież wraz z opiekunami z siedmiu krajów uczestniczących w programie: Grecji, Belgii, Holandii, Francji, Włoch, Danii oraz Chorwacji. W poniedziałek cała ekipa udała się do Tlenia, gdzie każda drużyna mogła wykazać się wieloma umiejętnościami w terenie. Młodzież miała za zadanie znaleźć różne punkty na terenie lasów Borów Tucholskich i wykonać ćwiczenie m.in. wspinaczka po ściance, żyroskop, paintball, nauka tańca i piosenki, wydojenie sztucznej krowy czy powtórka z pierwszej pomocy. Po południu odbyła się gala inauguracyjna, na której reprezentacje z poszczególnych krajów przedstawiły swoje filmy o drużynie, szkole i miejscowości z której przybyli oraz układy taneczne. Po pokazach można było skosztować specjałów, które przygotowały kraje biorące udział w projekcie. We wtorek od samego rana trwały zawody sportowe. Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 1 miejsce w siatkówce, natomiast chłopcy zajęli 2 miejsce w tenisie stołowym. Po południu wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami goszczącymi udali się na zamek, gdzie odbył się pokaz rycerzy z Chełmna oraz łuczników z Grudziądza przy wspólnym pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem. W środę pierwszą część dnia również wypełniły zmagania sportowe. Tym razem zarówno dziewczyny, jak i chłopacy zdobyli 1 miejsca w swoich konkurencjach. W drugiej części dnia odbyła się wycieczka do Torunia. Wszyscy mogli obejrzeć pokaz „Marko kosmos” w Toruńskim Planetarium oraz zwiedzić Stare Miasto. W kolejnym dniu uczestnicy wymiany wraz z opiekunami udali się do Trójmiasta gdzie wraz z anglojęzycznymi przewodnikami zwiedzali miasto Gdańsk. Po obiedzie grupa udała się do Sopotu. W piątek odbyły się ostatnie rozgrywki sportowe na stadionie. Tym razem zwycięskie drużyny pochodziły z Danii (frisbee) oraz Francji (piłka nożna). Ostatecznie po raz pierwszy w historii swojego 5-letniego udziału w projekcie drużyna z naszego LO wygrała zmagania sportowe!!! Drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii, a trzecie Francji. Wieczorem odbyła się gala kończąca Euroschoolsport 2014 w Polsce. Rozdaniu trofeów i medali towarzyszyła orkiestra dęta ze Świecie, która odegrała hymny wszystkich krajów.

Organizatorzy wymiany pragną serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, rodzicom goszczącym, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu.

Dziękujemy patronom honorowym:
– Starostwu Powiatowemu;
– Burmistrzowi Miasta;
– Urzędowi Marszałkowskiemu
– Kuratorium Oświaty.
Dziękujemy patronom medialnym oraz sponsorom i partnerom projektu:
– Czas Świecia
– Gazeta Pomorska
– Radio Pik
– Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji
– Gmina Osie
– Firmy: Mondi, Mekro, Raf mix
– Agencje: Big Foto, Victory
– Spółdzielnia Mleczarska „Świecka”
– Producentom Soków - firmie „Pamuła”
– Restauracji Stylowa
– Towarzystwu Miłośników Ziemi Świeckiej oraz Towarzystwu Przyjaciół Dolnej Wisły
Dziękujemy za zaangażowanym uczniom: grupom tanecznym, pomocy technicznej przy szafkach oraz bufecie, a także w szczególności następującym osobom:
– Partyk Gładek
– Patrycja Ginter
– Piotr Szerszyński
– Dawid Karnowski
– Martyna Sosnowska
– Hanna Borys
– Dariusz Nowakowski
– Tomasz Kater
– Adam Michałek
– Artur Furmańczyk
– Mikołaj Folaron- Pamuła

– Kuba Rybczyński
– Marta Ledzińska
– Filip Wejner
– Zuzanna Marciniak


Absolwentom: Marcie Starszak, Natalii Głowali, Adrianowi Broniewskiemu, Hubertowi Siekierkowskiemu, oraz Pawłowi Cybulskiemu.

 

 

Zapraszamy do galerii.