Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001
..........
Inspektor Ochrony Danych: Krzysztof Adrych; Adres mailowy: daneosobowe@csw.pl; Telefon:52 56 83 108

Finał licealiady w siatkówce

Brązowe medalistki w Finałach Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Siatkówce. Dzisiaj dziewczyny zdobyły III miejsce w Finałach wojewódzkich, w których braly udział naklepsze cztery szkoły : X LO Toruń, VIII LO z Torunia oraz XI LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy i my. Szkoła sportowa z Bydgoszczy wywalczyła I miejsce, II miejsce X LO z Torunia, III miejsce I LO Świecie i IV miejsce VIII LO z Torunia.

Targi edukacji i pracy

W zeszłym tygodniu odbyła się X edycja Targów Edukacji i Pracy. Nie mogło nas tam zabraknąć. Przygotowaliśmy ciekawe stoisko informacyjne dla młodzieży klas gimnazjalnych oraz rodziców, a uczennice klas trzecich skupiły uwagę zwiedzających targi tańcem z efektownymi pomponami.W tym samym czasie w naszej szkole odbywały się Drzwi Otwarte. Można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, obejrzeć sale lekcyjne oraz porozmawiać z uczniami starszych klas. Kto nie zdążył nas odwiedzić ma jeszcze okazję zrobić to 25 maja 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Półfinały wojewódzkie - tenis stołowy

14 marca 2018 odbyły się Półfinaly Wojewódzkie Licealiady w Tenisie Stołowym w Bydgoszczy, na których nasze uczennice zajęły V miejsce. Zawody odbywały się w systemie pucharowym ponieważ zgłoszonych bylo 7 zespołów. W pierwszym spotkaniu dziewczyny zagrały z najlepszym zespołem z Bydgoszczy przegrywając to spotkanie i to przekreslilo szanse gry o
I-IV miejsce. W tej sytuacji grałyśmy dalej dwa mecze o V-VII miejsce, które dość łatwo wygrałyśmy. W przyszłym roku nie będzie tyle zespołów i turniej odbędzie się w systemie " każdy z każdym".

Konkurs matematyczny "Kangur"

Dnia 15 marca 2018 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Zdolni matematycy z klas Ia, Ib, Ic, Id, IIa i IIIa rozwiązywali test w kategoriach Junior i Student. Otrzymali druciane zabawki logiczne. Czekamy na wyniki i liczymy na kolejne sukcesy :) Wyróżnionych poznamy za blisko 2 miesiące. Trzymamy kciuki!

Internatonial public speaking competition

Jakub Rehmus, uczeń klasy 2c, wziął udział w kolejnej edycji konkursu krasomówczego Public Speaking Competition organizowanego przez English Speaking Union.

"Potyczki ortograficzne"

Ortografia sprawia nam wiele trudności. Przekonali się o tym uczestnicy XIV już edycji szkolnego konkursu ortograficznego.Musieli zmagać się z pisownią ohydztwa, chyżych pseudoprzyjaciół, superprzemiany czy ciemno zabarwionej egzystencji.Tytuł ,,Mistrza Ortografii" otrzymała Monika Nowakowska z klasy II c, a kolejne miejsca zdobyli Maciej Rozenkiewicz z Ic oraz Aleksandra Piotrowska z IIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Gdyni

Naukowo i kulturalnie spędzali czas uczniowie naszej szkoły na wycieczce w Gdyni, która odbyła się w ubiegłą sobotę, 3.03.2018 r. Bawiliśmy się świetnie w Centrum Nauki Experyment, poznając aktywnie tajniki fizyki, chemii i biologii. Wieczorem podziwialiśmy reżyserską interpretację ,,Wiedźmina" w Teatrze Muzycznym. Podobała się nawet największym sceptykom.Polecamy wszystkim, którzy lubią literaturę fantasy.

Powiatowy turniej w tenisie stołowym

Nasza szkoła była w tym roku gospodarzem Powiatowej Licealiady w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w naszej sali 9 marca. W zawodach wzięły udział trzy szkoły : ZSOiP Swiecie ZSP Świecia i my. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły dziewczyny z Czerwonego, II miejsce ZSP Świecie i III miejsce ZSOi P Świecie.
Skład I LO: Natalia Wardzinska, Aleksandra Mitana i Alicja Suchocka.
Natomiast w kategorii chłopców nasza drużyna zajęła II miejsce, I miejsce ZSP Świecie i III miejsce chłopcy z ZSOiP Świecie. Skład naszych chłopców: Jakub Sawicki, Mateusz Deręgowski i Jakub Kowalik. Dziewczęta z Czerwonego jadę już w środę 14 marca na półfinały do Bydgoszczy.

Szkolny turniej w tenisie stołowym

Szkolny Turniej w Tenisie Stołowym odbył się w naszej sali 8 marca, w którym wzięło udział 10 uczniów. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Wardzińska, II miejsce Aleksandra Mitana i III miejsce Alicja Suchocka. W kategorii chłopców : I miejsce zajął Jakub Sawicki, II miejsce Mateusz Deręgowski, III miejsce Jakub Kowalik. Organizatorem zawodów była p.Renata Lisowska.

Ćwierćfinały w piłce siatkowej dziewcząt

Nasze siatkarki z Czerwonego są już po ćwierćfinałach, które odbyły się 6 marca w hali sportowej w Świeciu i zajęły I miejsce i zakwalifikowały się na półfinały. W naszej grupie grały szkoły z Nakla ,Solca Kujawskiego i z Bydgoszczy. Równocześnie odbywał się drugi ćwierćfinał w hali świeckiej, gdzie wygrało liceum z Tucholi a II LO niestety zajęło II miejsce i nie przeszło do dalszego etapu. Już we wtorek 12 marca Czerwone jedzie na półfinały do Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki:)
Skład : Maja Szymańska, Maja Trybuła, Anna Kowalska, Martyna Damrau, Oliwia Jasińska, Oliwia Bruniewska, Dominika Białecka, Klaudia Hoppe, Paulina Białecka, Michaell Weiner

Olimpiada Teologi Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły: Julia Wietrzykowska IIb, Dominika Baryła IIc i Anna Putkowska IId pod opieką p. Pawła Felczykowskiego reprezentowały naszą szkołę w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Pelplinie.